A Ty jesteś Super Mamą?

dsc07818

Dosłownie przed paroma dniami dostałam nominację do akcji #SuperMama i dziękuję bardzo  Agnieszce z Rodzicielnik za to, że uważa mnie za taką! Czuję się zaszczycona!

O co tu chodzi? 

Wszystko zaczęło się od blogerki Troskliwamama.pl, która zainspirowała się podobną akcją na anglojęzycznych blogach #RockingMotherhood. I tak mamy swoją polską wersję, w której uczestniczą blogerki parentingowe. Każda z zaproszonych osób nominuje trzy najlepsze według niej mamuśki i w dziesięciu punktach opisuje dlaczego jest #SuperMamą :)

A oto mój dekalog. Jestem #SuperMamą, bo

1. Niby oczywiste, ale kocham moje dziewczynki ponad wszystko.
To bezwarunkowa miłość. Moje córeczki są dla mnie całym  światem i nic tego nie zmieni. To najważniejsze osoby w moim życiu. Powtarzam im to każdego dnia.

2. Nie jestem idealną mamą, bo przecież nikt nie jest idealny.
Zawsze jednak staram się dążyć by być najlepszą mamą na świecie, a na popełnianych błędach, do których potrafię się przyznać, uczę się i  wyciągam wnioski.

3. Jestem opiekuńcza i troskliwa, ale wszystko w granicach normy ;) 

4. Jestem mamą przyjaciółką, która jest zawsze, nie tylko w radosnych chwilach, ale tych trudnych też.
Razem rozwiązujemy problemy i cieszymy się z drobiazgów. Starsza córka to już nastolatka i mamy bardzo dobry kontakt, przede wszystkim dużo rozmawiamy, a to jest ważne w naszych czasach. 

5. Spędzam z moimi dziewczynkami każdy wolny czas.
Hm teraz, kiedy wróciłam do pracy jest go bardzo niewiele, ale zawsze staram się znaleźć chwilkę, żeby porozmawiać, poczytać, pograć, poprzytulać czy nawet powygłupiać. Weekendy za to są całe dla nas, bo liczy wtedy tylko nasz wspólnie spędzony czas. Najpiękniejsze chwile…

6. Uczę ich jakie wartości są ważne w życiu.
Co to jest miłość, przyjaźń, empatia, tolerancja, życzliwość, szacunek, zaufanie, szczerość… mogłabym tak wymieniać. Każdy rodzić powinien przekazywać je i pokazywać przede wszystkim swoim zachowaniem, bo dzieci świetnie nas naśladują, ale nie słuchają ;) 

7. Używam trzech najważniejszych magicznych słów.
Przepraszam, dziękuję i proszę! 

8. Uśmiecham się, przytulam i jestem szczęśliwa.

9. Już dawno temu obiecałam sobie być najlepszą mamą pod słońcem!
Bycie mamą to tak naprawdę ciężka praca, to my kształtujemy małego człowieka, pokazujemy drogę i uczymy. Zdarzają się dni lepsze i gorsze, ale my mamy mamy #SuperMoc, a takie drobiazgi jak uśmiech o poranku, laurka czy najważniejsze słowa „Kocham Cię, Mamo” rekompensują trudy naszego macierzyństwa. 

10. i gdyby nie moje córki, to nie byłabym #SuperMamą ;)

Nie napisałam nic nowego, bo wszytko to jest sprawą oczywistą, każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej i to właśnie czyni nas wyjątkowe.

Do akcji nominuję kolejne #SuperMamy:

Izę Po drugiej stronie Brzucha

Kasię Kiedy mama nie śpi

Asię W kawiarence

A Ty jesteś #SuperMamą? Dlaczego?

Z okazji Dnia Mamy składam Wam najpiękniejsze życzenia, samych słonecznych dni, uśmiechu na twarzy, wytrwałości i cierpliwości na każdy dzień. Bądźcie szczęśliwe i spełniajcie się! Bo przecież każda z nas jest #SuperMamą, prawda?

supermama

Jedyne nasze aktualne wspólne zdjęcie… Czas wybrać się na jakąś sesję ;)

A Wy macie dużo wspólnych zdjęć? 

Jeśli tak to wysyłajcie na nasz konkurs „Szczęśliwe chwile z mamą” KLIK

6 comments on “A Ty jesteś Super Mamą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>