Gra Świat baśni czyli „Memory na 3 sposoby” Kapitan Nauka

pyzuszka

Kapitan Nauka to seria edukacyjnych zagadek i książeczek, która poprzez zabawę wspiera rozwój dziecka i pomaga poznawać świat. Lubię uniwersalne gry planszowe, które rosną razem z dzieckiem, a ostatnią nowością  jest Świat baśni z serii Memory na trzy sposoby. 

Gra jest wyjątkowa, ponieważ nie tylko ćwiczy pamięć, ale również spostrzegawczość i refleks. To idealna zabawa połączona z nauką. 

Gra składa się z trzech wariantów:

          2+  dla najmłodszych, ćwiczy pamięć dzięki prostym zasadom.

         4+ dla nieco starszych dzieci, tu dodatkowo oprócz znalezienia karty do pary, trzeba pokazać jedną z trzech różnic, które są ukryte na obrazkach.

             6+ dla starszaków, którzy muszą wykazać się refleksem i znaleźć jak najszybciej wszystkie trzy różnice.

Martynką uwielbia ostatnio gry planszowe, a memory było strzałem w dziesiątkę. Muszę stwierdzić, że oprócz dobierania postaci z bajek w pary, potrafi również znaleźć różnice, które pokazane są na kartach.  Uwaga! Gra jest bardzo wciągająca i  sprawia córce niesamowitą frajdę. Uwierzcie mi, że nie skończy się na jednym razie.  

Ciągle słyszę: „Mamo zagramy jeszcze raz?” :)  

Zapraszam na zabawę dla całej rodzinki i przenieśmy się  w Świat Baśni z Kapitanem Nauką :)

kapitan-nauka_0

kapitan-nauka-3

swiat-basni

gra

kapitan-nauka-2_0

memory-na-trzy-sposoby

Dzieci dzięki takim zabawom jak ta ćwiczą nie tylko pamięć, ale również koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, rozwijają wyobraźnię czyli jednym słowem uczą się poprzez zabawę. Karty możemy zabrać ze sobą wszędzie! Niewielkie opakowanie możemy spakować do torby w podróż czy do ogródka na kocyk :) 

W pudelku znajduje się 20 sztywnych kart z przepięknymi i barwnymi ilustracjami księżniczek, wróżek, smoków i innych postaci.  Dołączona jest również instrukcją gry.

memory

Z serii Memory na 3 sposoby jest do wyboru kilka tytułów:
- Zabawy podwórkowe,
- Zwierzyniec,
- Co robimy
i opisany powyżej Świat baśni :)
Gry można zakupić zakupić na stronie www.kapitannauka.pl

Polecam również zapoznać się z całą ofertą Kapitana Nauki, jeśli jeszcze nie znacie. To pomysłowa i bardzo edukacyjna seria, dzięki której wspomagamy rozwój naszych dzieci oraz mamy okazję do wspólnej zabawy poprzez naukę.

Dzięki uprzejmości Kapitana Nauki już wkrótce będzie można wygrać dwa zestawy „Memory na 3 sposoby” w naszym konkursie fotograficznym. 

A Wy znacie? Lubicie? A może macie swoje ulubione łamigłówki, gry czy książeczki Kapitana Nauki?

15 comments on “Gra Świat baśni czyli „Memory na 3 sposoby” Kapitan Nauka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>