Doceniajmy każdą sekundę życia i cieszmy się tym co mamy!

dad-909510_1280

Wiem, że czas pędzi jak oszalały, a my razem z nim. Wszyscy się gdzieś spieszą, praca, ciągły pęd za pieniądzem, który tłumaczony jest lepszym życiem naszym i dzieci… Zatrzymajmy się czasem, doceniajmy każdą sekundę życia i  cieszmy się tym co mamy. 

Byłam ostatnio na pogrzebie…

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…

ks. Jan Twardowski

To prawdziwe słowa… Smutek zacisnął się na moim sercu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć  takich nieszczęśliwych życiowych sytuacji ani uchronić się przed nimi… Nie jesteśmy w stanie przewidzieć chorób ani tragedii… Ale możemy zrobić wszystko, żeby żyć szczęśliwie i nie żałować, że jest za poźno… Życie jest zbyt krótkie, żeby je tracić bezsensownie i narzekać na wszystko. Cieszmy się chwilą i zacznijmy od siebie. Spróbujmy dostrzec to co naprawdę jest ważne, co daje nam radość i sprawia, że czujemy się lepiej. Pomyślmy o naszych bliskich.  Ważne, żeby codziennie pokazywać, że kochamy, że dbamy, że jesteśmy. Zadzwońmy, napiszmy wiadomość, a w końcu znajdźmy chwilę i zarezerwujmy swój cenny czas dla tych, których kochamy. 

Doceniajmy każdą sekundę życia i  cieszmy się tym co mamy! Nie należy wyolbrzymiać problemów, martwić się  i  przejmować błahostkami. Cieszmy się chwilą i  bądźmy szczęśliwi! Zacznijmy od teraz :) 

13 comments on “Doceniajmy każdą sekundę życia i cieszmy się tym co mamy!
  1. Dokładnie takie jest częstotliwości sobie to powtarzam, straciłam paru bliskich przyjaciół bardzo młodych…. Pustka jaka została po nich nie zastąpi nikt, Doceniajmy to co mamy, mówmy że kochamy ich a przede wszystkim cieszmy się tym co mamy a nie przepierdujmy że nam mało!!!

  2. Dokładnie, życie jest zbyt krótkie…
    Czasu nie da się cofnąć, chociaż nie raz byśmy chcieli… Nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień, czy jeszcze zobaczymy bliskich ludzi, porozmawiamy. Dlatego nie warto tracić tego czasu na waśnie i spory. Wypowiedzianych słów też nie da się cofnąć, a wielokrotnie ich żałujemy. Gdyby ludzie byli dobrzy dla siebie i dla innych świat byłby o wiele piękniejszy :) Pozdrawiam mamemi – http://dlaczegoktoijak.blog.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>