Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kapitan Nauka

Języka obcego możemy  uczyć  się w każdym wieku. Jednak warto od najmłodszych lat zacząć uczyć nasze dzieci poprzez zabawę, ponieważ im szybciej tym lepiej, a maluchy przyswoją wiedzę i opanują język. Pokażmy dzieciom, że nauka może być naprawdę świetną  zabawą. Wspomagajmy  rozwój i zapewnijmy dobry start na przyszłość. Dziecku będzie łatwiej przyswajać wiedzę w późniejszych latach, w przedszkolu i szkole.

Kapitan Nauka z Wydawnictwa Edgard przygotował serię edukacyjnych kart obrazkowych Angielski dla malucha. Przeznaczone są one dla dzieci od dwóch lat, ale warto pokazać karty młodszym pociechom czy starszakom.

W skład serii wchodzą cztery zestawy po 17 kart obrazkowych:

  • pierwsze słowa, 
  • warzywa i owoce,
  • zwierzęta,
  • kolory.

W każdym pudełeczku oprócz kart znajduje się także poradnik dla rodziców, w którym zawarte są informacje dotyczące wymowy słówek zawartych w zestawie, pomysły na różnorodne zabawy z kartami oraz  inspiracje do zabawy.

Na sztywnych kartach o wymiarach 9×9 cm umieszczone są obrazki ze słówkami, a na drugiej stronie samo słówko. Kiedy pokazujemy dziecku taką kartę i wymawiamy dane słówko, ono powtarza po nas i w ten sposób zapamiętuje. Dzięki takiej zabawie rozwijamy u dziecka mowę, pamięć i pobudzamy je do zainteresowania się światem. Nauka na kartach jest oparta na metodzie globalnego czytania Glenna Domana. Możemy uczyć nasze dzieci w każdym wieku, a czytanie jest traktowane jako element dziecięcej zabawy. 

kapitan-nauka-8

Martynka ma dwa zestawy: pierwsze słowa oraz owoce i warzywa. Dzięki zabawie przyswajanie nowych słówek przychodzi z prawdziwą łatwością. Część słówek już zna, bo nauczyła się dzięki wesołym piosenkom czy aplikacji mobilnej  iFiszki Kids Angielski, o której pisałam TUTAJ. Cała seria Kart obrazkowych Angielski dla maluchów jest naprawdę interesująca. Obrazki są kolorowe i zachęcające do poznawania świata. 

kapitan-naukakapitan-nauka-3kapitan-nauka-2kapitan-nauka-5kapitan-nauka-7kapitan-nauka-6kapitan-nauka-4

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Edgard będziecie mogli wygrać po jednym zestawie kart obrazkowych w konkursie fotograficznym TUTAJ

kapitan-naukaangielski-dla-dzieci

Zajrzyjcie koniecznie na stronę www.kapitannauka.pl  i zapoznajcie się z całą ofertą Kapitana Nauki. To pomysłowa i bardzo edukacyjna seria. Uwielbiam i polecam takie kreatywne zabawy.

Jakie są Wasze opinie, czy warto uczyć języków obcych małe dzieci i jakie macie sposoby?

6 comments on “Karty obrazkowe Angielski dla malucha Kapitan Nauka
  1. Super te karty :) nauka poprzez zabawe i zywa konwersacja to moim zdaniem 2 najlepsze metody. Moja Hania Zaczyna od wrzesnia nauke w angielskiej szkole, zobaczymy jak to bedzie ;)

  2. Sa super mamy zestawy. Dwa i zagadki kapitan nauka ciagle zachwyca choć trzcionka mi nie do konca pasuje w kartach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>