Wooden Box Design – szczypta pasji i kreatywności

Warto wspierać naszych  polskich  rękodzielników. Wypromowanie i stworzenie własnej marki w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł na siebie, wyróżniać się i dążyć do realizacji swoich pasji. Doceniam i podziwiam ludzi, którzy realizują siebie poprzez swoje zainteresowania. Dawno nie było wpisu, więc dziś chciałabym Was zaprosić do Wooden Box Design, które powstało dzięki szczypcie pasji, odrobinie  pozytywnej wariacji i  kreatywności.   

13090338_1727386727545983_2119872841_n

Marta i Maciek Gredka są młodym małżeństwem (w trakcie oczekiwania na swoje pierwsze dziecko) z górą nietuzinkowych pomysłów! Na co dzień pracują jako grafik komputerowy i logistyk, po godzinach szaleją ze skrzynkami.

Zdradźcie  naszym czytelnikom co wpłynęło na decyzję o zajęciu się rękodziełem?

Marta: Pomysł zrodził się dość niedawno, bo w listopadzie 2015, kiedy miałam podsunąć siostrom pomysł co chciałabym dostać na urodziny. Niedawno wprowadziliśmy się do nowego mieszkania, więc poszukiwałam czegoś do dekoracji, ale i praktycznego. Wtedy pomyślałam o drewnianej skrzyni, która miałaby stać koło sofy i mieścić poduszki oraz koce. Przekopałam cały internet! Oczywiście znalazłam skrzynki, ale wszystkie były takie same. Kopie. Nic wyróżniającego, nic szczególnego. Właśnie wtedy zaświeciła nam się lampka. Nasze zestawienie drewnianych skrzynek, z różnymi materiałami, to – nie ukrywamy – połączenie nie innowacyjne, ale jedyne tak ciekawe. Dla każdego możemy stworzyć inną grafikę, każdy może mieć swoją jedyną niepowtarzalną skrzynkę. 

Kiedy zaczęliście działać?

Marta: Jesteśmy dopiero na początku drogi. Pierwsze skrzynki pojawiły się w grudniu 2015 roku, więc stosunkowo niedawno. Robimy to z pasji, chęci podzielenia się naszą twórczością. Cieszymy się mogąc uszczęśliwić kogoś tym co sami możemy zrobić. Stawiamy na jakość wykonania, a nie na ilość. Cele zarobkowe są na drugim planie.

Opowiedz jak wygląda proces tworzenia tak pięknych skrzynek?

Marta: W skrzynki zaopatrujemy się w stolarni. Maciek je szlifuje, maluje farbą do drewna, potem znów szlifuje, aby uzyskać perfekcyjną gładkość. Następnie taką skrzynkę przejmuję ja i tworzę projekt.  Jeśli klient sobie życzy to  wysyłam wizualizację do akceptacji i przystępuję do pracy. Jak grafika powstaje na skrzynkach to nasz mały sekret, ale mogę zdradzić że praca jest 100% ręczna. Nie są to naklejki- z takim pytaniem często się spotykamy. Nie ma obaw, że zostanie zdrapane. Po wykonaniu grafiki skrzynkę dla zabezpieczenia lakierujemy.

Czy oferta Wooden Box Design powiększy się?

Marta: Mamy wiele ciekawych i świeżych pomysłów, ale brakuje nam czasu na ich realizację. Na szczęście  to przez ilość zamówień, co nas ogromnie cieszy, że podobają się Wam nasze skrzynie!! Nieszczęście, bo może ktoś jeszcze swojej poszukuje, a my – o zgrozo!- jej nie mamy. Na pewno się pojawią, ale nie jesteśmy w stanie powiedzieć w jakim czasie.

Czyli zainteresowanie skrzynkami jest, a jak radzicie sobie z konkurencją?

Marta: Jeśli chodzi o konkurencję – może zabrzmi to trochę, hm… zarozumiale?, ale nie czujemy na plecach oddechu konkurencji, nie spotkaliśmy się jeszcze z takimi unikatowymi skrzynkami jak nasze. Wyróżnia nas nieograniczona fantazja, indywidualne podejście do każdego zamówienia, i pozytywne nastawienie! 

Marzenia, plany?

Marta: Ja  marzę o lekkim porodzie hahahaha. Jeśli chodzi o Wooden Box Design zastanówmy się… może żeby przerodziło się to w sposób na życie, na utrzymanie naszej rodzinki:)

Pozdrawiamy wszystkich czytelników!!!

Tu znajdziecie Wooden Box Design w sieci:

Facebook: 
https://www.facebook.com/woodenboxdesign/?fref=ts

Instagram: 
https://www.instagram.com/wooden_box_design/

DaWanda: 
http://pl.dawanda.com/shop/woodenbox

 

Dziękuję za bardzo miłą rozmowę i życzę szczęśliwego rozwiązania i niech spełni się Wasze marzenie  jak najszybciej.

Dla naszych czytelników mam wspaniałą wiadomość i niespodziankę, ponieważ jedną taką skrzynię możecie wygrać w naszym konkursie fotograficznym TUTAJ :) Obserwujcie nas na blogu i Facebooku. Zapraszam.

Wszystkie prace to indywidualne projekty Wooden Box Design, które często są tworzone we współpracy z klientem. Polecamy!!!
Oto kilka przykładowych skrzyń: 

img_20160202_213208

img_20160315_161030

img_20160324_223554

1-1

6b

3a

Już wkrótce kolejni goście :)

11 comments on “Wooden Box Design – szczypta pasji i kreatywności
 1. Super wpis!
  Ja sama tworzę markę z pasji.
  Jestem mamą 2 letniej Niny, o której prowadzę bloga http://www.lulajblog.blogspot.com,
  Po etacie rozkręcam swoją markę LuLaj. Moją pasją jest szycie i projektowanie. Po urodzeniu córeczki postanowiłam zacząć realizować siebie szycjac dla większej liczby odbiorców. Tak powstała marka LuLaj. Wymyśliłam oryginalny produkt – pościel do nauki spania bez pieluszki i raczkuje:)

  Pozdrawiam
  Bogna

 2. Tak sobie tu po blogu szperam a tu takie cuda wpis dla mnie chyba szukam czegoś dla córci genialne skrzyneczki na zabawki no ekstra dzięki pokaże meżowi jakie cudeńka kupimy hi. Hi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>