KOLEKCJA – enjoy the little things!

10659405_632667070184255_2678631679072241455_n

kolekcja

Z cyklu „Czwartki Rękodzielnika zapraszam na nowy wpis, gdzie moim kolejnym gościem jest Kasia Olek. Z wykształcenia socjolog, z zawodu pracownik ds.funduszy unijnych, a z wyboru i zamiłowania (od prawie 6 lat) mama na pełen etat i rękodzielniczka. Ma wspaniałą rodzinę: męża oraz dwóch synków, którzy wspierają ją i kibicują. Mali pomocnicy czasem pomagają i  malują na swoich torbach.

.

Zapraszam na wywiad.
.

.

.

Kasiu zdradź nam skąd pomysł na na ręcznie malowane torby i inne spersonalizowane rzeczy?

Kasia: Pomysł zrodził się po narodzinach drugiego dziecka. Kiedy synek troszkę podrósł, zaczęłam myśleć o pracy w domu. O czymś w czym mogłabym się artystycznie wyżywać. Początkowo myślałam o spersonalizowanych ubrankach (koszulkach/body) dla dzieci jak to mama. Trafiłam w internecie na ręcznie malowane torby, które chciałam dla siebie kupić. Pomyślałam, że właściwie dlaczego sama takiej nie zrobię. Tym bardziej, że jako nastolatka malowałam koszulki, a po latach już jako młoda mama zrobiłam pierwszą imienną torbę dla mojego dziecka… żeby mieć pod ręką pieluchy i wszystkie inne mamine gadżety.

Czy pamiętasz, kiedy wszystko się zaczęło i dlaczego taka nazwa?

Kasia: Wszystko zaczęło się  gdzieś ze dwa lata temu, a realnie z pierwszymi pomysłami wystartowałam 1,5 roku temu. Nazwa wzięła się od skrótu imienia i nazwiska

K (Kasia) OLEK cja 

Opowiedz jak wygląda Twoja praca i co masz w ofercie?

Kasia: Wszystko zaczyna się od  pomysłu Klienta  bądź mojego. Następnie opracowuję go graficznie tak, aby Klient mógł wybrać spośród trzech propozycji taki, który najbardziej Mu odpowiada. Potem zostaje naniesiony na wybrany produkt farbami do tkanin, a następnie utrwalony.

W ofercie aktualnie mam torby:

- czarne/beżowe 280 g/160 g  z kieszonką wewnątrz i zapinane na zamek,

- worko-plecaki 150 g czarne/beżowe (fajna opcja dla mam, które muszą mieć pod ręką mnóstwo potrzebnych  gadżetów,

- poduszki czarne/beżowe.

Ile zajmuje stworzenie jednego projektu? i czy jesteś zadowolona z tego co robisz?

Kasia: Jestem szalenie zadowolona z tego co robię i tak naprawdę czasem po dość intensywnym dniu po prostu relaksuję się przy tym co robię. Trudno, żebym była niezadowolona, ponieważ wtedy od razu porzuciłabym to. A efekt jest taki, że wciąga mnie to coraz bardziej i pojawia się coraz więcej pomysłów na napisy, które zapisuję gdzie popadnie. Realizacja jednego projektu zajmuje mi około 2 godzin w zależności, czy dany napis mam już gotowy, czy muszę przygotować  nowe koncepcje.

Skąd inspiracje na nowe teksty?

Kasia: Inspiracje czerpię właściwie z codzienności – z bycia z dziećmi

„enjoy the little things”,

ze spotkań z ludźmi

„z pustą torbą nie wracam”

czy z mojego zamiłowania do kawy i czekolady. Bardzo dużo podpowiadają mi sami Klienci, którzy proszą mnie o opracowanie graficzne jakiegoś konkretnego hasła i zamieszczenie go na torbie, plecaku czy poduszce.

Co najczęściej zamawiają Twoi klienci?

Kasia: Najczęściej zamawianym produktem są czarne torby :)

Gdzie promujesz swoje prace?

Kasia: Prace promuję na targach rękodzielników, które cyklicznie odbywają się w mojej okolicy (woj. Śląskie) oraz w Krakowie. Promocja odbywa się również poprzez funpage KOLEKCJI na facebooku:


https://www.facebook.com/kolekcjahandmade/?fref=ts

Każdy z nas ma jakieś plany marzenia, zdradzisz nam swoje?

Kasia: Marzę o tym, aby moja pasja i to co kocham, poza moją rodziną oczywiście, przerodziło się w sposób na życie! A tak poza tym marzę o prawdziwej pracowni, gdzie mogłabym rozłożyć moje sprzęty. Plany? Rozwijać się poprzez bardziej kreatywne pomysły, więcej napisów, więcej autorskiej grafiki, więcej targów.

Masz jakieś rady dla innych rękodzielników?

Kasia: Wierzyć w siebie i kochać to co się robi. Czasem bardzo przydatnym (przynajmniej w moim przypadku) jest nuta samokrytycyzmu, ponieważ dzięki temu milsze jest pozytywne rozczarowanie.

Kasiu bardzo ślicznie dziękuję za miłą rozmowę i oczywiście życzę szybkiego spełnienia wszystkich planów i marzeń!

Moich czytelników zapraszam do zapoznania się z kilkoma pracami, a resztę można obejrzeć na facebooku (link w tekście powyżej).

Polecam!

kolekcja-2

kolekcja-3

kolekcja-4

kolekcja-5

kolekcja-6

Zapraszam na kolejny wywiad już wkrótce :)

Wyniki konkursu!!!
Kosmetyki Cien na Dzień Kobiet wygrywa
Kasia B. 
Gratuluję i bardzo proszę o kontakt ze mną w ciągu trzech dni.

Tym, którym tym razem nie udało się,a mają dzieciaczki to zapraszam na aktualny konkurs fotograficzny z Lalanką KLIK

Miłego weekendu :)

7 comments on “KOLEKCJA – enjoy the little things!
  1. Wow, świetne rzeczy . Pomysłowo :-)
    Bardzo lubię czwartki rękodzielników w Pyzuszkowie , można poznać tylu fantastycznych, utalentowanych ludzi :-) tyle inspiracji :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>