Otwórzmy nasze serca!

candle-930971_1920-1

Grudzień to dla większości z nas wyjątkowy i magiczny czas ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Z niecierpliwością czekamy na chwile, kiedy możemy wspólnie i rodzinnie spędzić czas.

Lubię te przedświąteczne przygotowania, krzątanie się po kuchni w tle świąteczne piosenki i kolędy, nawet mycie okien i sprzątanie. Irytuje mnie jednak cały ten pośpiech, przy którym część z nas  zapomina, co tak naprawdę w tym wszystkim jest najważniejsze.

Zatrzymajmy się na chwilę…

Zatrzymajmy się na chwilę, zapomnijmy o codzienności, o bieganinie przedświątecznej, o swoich potrzebach i skłońmy się do refleksji. Tak niewiele potrzeba, żeby zrobić dobry uczynek. Uśmiechnijmy się, bądźmy życzliwsi, nie przechodźmy obojętnie obok problemów drugiego człowieka.  Wystarczy najmniejszy gest.

Rozejrzyjmy się wokół…

Rozejrzyjmy się wokół czy obok nas nie mieszka ktoś samotny, chory, ubogi… Pomagam innym w miarę swoich możliwości i zawsze staram się dorzucić swój grosz. Osobiście wolę pomagać osobom, które znam. Wiem czego potrzebują i mam z nimi kontakt, a co najważniejsze widzę radość dzieci. Człowiek w takich chwilach zapomina o swoich problemach, a w sercu czuje ogromną radość.

Ty też możesz zrobić paczkę dla biednej rodziny z sąsiedztwa, podzielić się świątecznym ciastem z samotnym sąsiadem czy też zaprosić go do siebie. Możesz wspomóc akcje charytatywne, zostać wolontariuszem lub zadbać o bezdomne zwierzęta. Forma pomocy może być różna, a wszystko zależy od Ciebie, jeśli tylko chcesz. 

Proste, prawda?

Poczujesz się lepiej czyniąc dobro.

Weź sprawy w swoje ręce i wyciągnij pomocną dłoń dla potrzebujących. Ważne, żeby pamiętać o tym nie tylko w tym niezwykłym czasie, ale przez cały rok. Dobre uczynki mają duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto wspierać innych, mieć satysfakcję i poczuć się lepiej,  bo przecież nie robimy tego dla żadnego zysku tylko z chęci pomagania, wspierania.

Uczmy również nasze dzieci empatii i altruizmu! Niech biorą z nas przykład i niech dobro idzie w świat! Otwórzmy nasze serca!

.

Wpis powstał w ramach projektu Pauliny Oli Loli New Life

 ”Wspólne blogowanie przy choince”

Znajdziecie tam wspaniałe wpisy  i konkursy świąteczne.

12279134_1100084503338153_6678095622901531127_n

15 comments on “Otwórzmy nasze serca!
  1. Mam takie postanowienie, robię dwa głębokie oddechy, uśmiech i do przodu :), a jakoś przed świętami mimo, że wydatków więcej nie umiem przejść obojętnie obok cierpiących i potrzebujących

  2. Wczoraj byłam z mężem na zakupach i przed nami w kolejce stały dwie dziewczynki. Zabrakło im 2 zł do rachunku i Pani zapytała co ma odłożyć. Mój mąż dorzucił im te dwa złote, a dziewczynki podziękowały i były szczęśliwe. Wieczorem mąż wyskoczył po chleb, bo akurat się skończył i zapomniał portfela. Zorientował się dopiero w sklepie. Za nim stał nasz sąsiad i zapłacił za chlebek. Dobro powraca i to czasami bardzo szybko :) Może to mały i drobny gest, a jaki miły :)

  3. Piękne słowa, dajmy coś od siebie w te święta :) Kiedyś znalazłam telefon komórkowy i był naprawdę fajny, oddalam go bardzo pozytywnie zdziwionej właścicielce która nie mogła uwierzyć jak zadzwoniłam do jej chłopaka że znalazłam tel. Mi też się zdarzyło zgubić telefon który miałam aż tydzień i o dziwno chłopak który go znalazł oddał go! Dobro powraca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>