Jaka jest prawda o tramwajach?

dsc04186

 

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Muchomor
  • Autor: Światopełk Karpiński
  • Tytuł: Prawda o tramwajach
  • Oprawa: twarda
  • Format: 21,5 x 15 cm
  • Strony: 18  

 

Popieram propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży. Moim córkom zaczęłam już czytać jak były jeszcze w brzuszku. Wszyscy dobrze wiemy, jakie korzyści przynosi czytanie naszym dzieciom. Przede wszystkim uczy języka, rozwija pamięć i wyobraźnię. Jest również dobrym pomysłem na wspólne i miłe  spędzenie czasu. Latem uwielbiamy spacery, a na takie wycieczki zawsze zabieramy ze sobą kocyk i książeczkę. Aktualnie zbliża się jesień i wieczory będą dłuższe to dobry czas, żeby czytanie stało się Waszym codziennym rytuałem. 

dsc04226

Martynka skończy za ponad miesiąc trzy latka i bardzo lubi krótkie wierszyki. Będąc na spotkaniu Blogowe Love w  Poznaniu, o którym pisałam tu „Jaki był ten pierwszy raz”  i tu „Czas na upominki” otrzymałam książeczkę „Prawda o tramwajach”. Autorem jest przedwojenny poeta i satyryk Światopełk Karpiński.  Książka wydana przez Wydawnictwo Muchomor.  Na stronie wydawnictwa znajdziemy lektury posegregowane według kategorii wiekowych, co jest dużym atutem. 

 

dsc04225

 

Książeczka rekomendowana  jest od 3 roku życia i stwierdzam, że mojej córce spodobała się od razu.

dsc04232

Zabawny wierszyk o przewrotnych  tramwajach ścigających się po Warszawie jest naszą codzienną lekturą od prawie dwóch miesięcy.  Uwagę dziecka przykuwają piękne kolorowe ilustracje Macieja Łazowskiego, a także krótki i rymowany tekst.

dsc04231

 

Martynka jechała już kilka razy tramwajem i dzięki wierszykowi wciąż wspomina naszą wycieczkę. A jaka jest prawda o tramwajach? Przeczytajcie sami.  Polecam :)

dsc04235

 

 

 

2 comments on “Jaka jest prawda o tramwajach?
  1. Ania również uwielbia jak jej czytamy książeczki,teraz nawet nam każe usiąść i słuchać jak ona „czyta” :-) co prawda po swojemu,często książeczkę trzymając do góry nogami ale wie o czym dana książeczka jest i zawsze coś opowie,dzięki czemu przynajmniej wiem,że słucha o czym się czyta :-) musimy naszą biblioteczkę również koniecznie wzbogacić o książeczkę o tramwajach ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>